Strefy Przygotowawcze

Strefa przygotowawcza jest przystosowana do wykonywania wszelkich prac naprawczo - remontowych powodujących zapylenie lub zanieczyszczenie stanowiska pracy na skutek min.

  • szlifowania,
  • polerowania,
  • wygładzania,
  • nanoszenia "wypełniaczy",
  • szpachlówek,
  • podkładów lakierniczych
  • i innych podobnych prac.

 

Zadaniem podstawowym jest eliminowanie zapylenia na stanowisku pracy.

W strefie przygotowawczej nie wyklucza się dokonywania procesów lakierniczych na małych powierzchniach. Lakierowania zaprawkowe, bez możliwości suszenia w podwyższonych temperaturach są możliwe przy użyciu różnego rodzaju lamp lub promienników.

Powietrze w Strefie Przygotowawczej jest filtrowane przez zróżnicowane gęstości filtrów; podłogowych, wstępnych i sufitowych.

Strefy przygotowawcze firmy EUROKABINA są wyposażone w system zapewniający równomierny opad powietrza na całej powierzchni okratowanej podłogi.

W Strefie Przygotowawczej ECONOMI 600, CLASSIC 800 I HI STNDARD 1000 plenum filtracyjne jest zainstalowane poprzecznie, takie usytuowanie stanowiska pozwala na wykonywanie napraw lakierniczych jednocześnie przy dwóch autach, lub jednym aucie i kilku osobnych elementach.

Plenum filtracyjne wykonane jest z konstrukcji paneli ocynkowanych malowanych na biało i zabezpieczonych zewnętrznie folią.

Plenum wyposażone jest w dwa rzędy oświetlenia o specjalnej barwie światła najbardziej zbliżonej do światła dziennego.

 

W Strefach Przygotowawczych EUROKABINA montujemy fabrycznie 2 szt. PRESOSTATÓW CIŚNIENIA. Presostaty mają za zadanie kontrolowanie stanu zabrudzenia filtrów, każdy presostat ma swoją kontrolkę na tablicy i sygnał dźwiękowy, informują na bieżąco o stanie i konieczności wymiany zabrudzonych filtrów.

 

EuroKabina

tel. kom.: 601-093-718

tel. kom.: 601-939-885

© EuroKabina - All Rights Reserved